Aktualności:

Autor Wątek: AntyWindyk.pl  (Przeczytany 33542 razy)

Offline Redaktor

  • Zaangażowany Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1 032
AntyWindyk.pl
« dnia: Marzec 31, 2015, 21:33:19 »
Długi to nie problem, to wyzwanie

   

Często podczas rozmów z klientami spotykaliśmy się z określeniem, że dzisiejsza Polska to „państwo w państwie„. Urzędy, banki, sądy, komornicy – każdy robi co chce, wbrew obowiązującym normom i przepisom prawa, o etyce nie wspominając. Bank żąda spłaty kredytu, którego istnienia nie potrafi udowodnić przed Sądem. Urząd Skarbowy żąda zapłaty nienależnego podatku, nie czekając na roztrzygnięcie sprawy przed Sądem zajmuje majątek firmy i doprowadza ją do bankructwa, setki ludzi tracą pracę. Sędziowie wydają nakazy zapłaty do pozwów, w których braki formalne są tak oczywiste, że kompromitują Wymiar Sprawiedliwości. Nadają klauzule wykonalności Bankowym Tytułom Egzekucyjnym, nie zawierającym podstawowych informacji. Wreszcie komornicy zajmują całe wynagrodzenia dłużników, alimenty, zasiłki, w rażący sposób łamiąc podstawowe zasady egzekucji. Ludzie pytali nas, jak walczyć o sprawiedliwość, jak walczyć z bankiem, sądem czy komornikiem? Właśnie w odpowiedzi na ich prośby powstało to miejsce, blog AntyWindyk.pl
Kim jesteśmy?

Piotr Soboń – od 7 lat pracuję jako Doradca Finansowy. Współpracowałem na wyłączność z takimi bankami jak Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Bank, Fortis Bank czy Deutsche Bank. Dwa ostatnie lata jako niezależny doradca gospodarczy i konsultant w kwestiach finansowych dla osób prywatnych oraz firm. Ostatnio mocno zaangażowałem się w pomoc dłużnikom.

Wojciech Brzozowski - przez 8 lat pracowałem po ciemnej stronie mocy na stanowisku windykatora i byłem jednym z najskuteczniejszych fachowców w Polsce w swojej branży. Po latach odzyskiwania należności zdecydowałem się stanąć w obronie dłużników. Wykorzystując swoje doświadczenie, od 2 lat skutecznie pomagam dłużnikom w obronie przed bezprawnymi działaniami windykatorów, banków, komorników i krzywdzącymi wyrokami sądów.

Stworzyliśmy to miejsce aby podsumować całą naszą wiedzę, doświadczenie i podzielić się tym z Wami, Drodzy Dłużnicy. Jeszcze nikt w Polsce nie ujawniał „tajemnej” wiedzy, jak bronić się przed bankami, windykatorami i komornikami.
Po co, dla kogo?

Gdy przychodzi wypowiedzenie umowy, nakaz zapłaty lub zawiadomienie o egzekucji, większość dłużników nie podejmuje żadnych działań. Nie wiedzą co zrobić lub nie stać ich na wynajęcie radcy prawnego czy adwokata, który zająłby się ich sprawą. Ci bardziej zaangażowani siadają do internetu i szukają porady na forach, grupach dyskusyjnych. Opisują swoją trudną sytuację życiową, materialną, że stracili pracę albo że ich zobowiązania są wyższe niż aktualne wynagrodzenie, szukają wsparcia, wskazówki, pomocy. Bojąc się, że stracą zaraz mieszkanie lub samochód czyli dorobek całego życia, szukają wyjścia z sytuacji. Jakie podpowiedzi otrzymują najczęściej? 99% przypadków to rady:

    przestań narzekać, weź się do roboty
    znajdź sobie drugą pracę
    wyjedź zagranicę żeby więcej zarobić
    długi trzeba spłacać
    spróbuj się dogadać, może uda się zawrzeć ugodę

Kiedy próbuje się na jakimś publicznym forum doradzić człowiekowi, że zanim – za poradami innych – ochoczo przeleje swoje ostatnie, ciężko zarobione pieniądze do banku czy komornika, najpierw należałoby spojrzeć w dokumenty i sprawdzić, czy aby na pewno dłużnik faktycznie MUSI płacić. W wielu przypadkach… ba, powiem więcej – w większości przypadków (!) okazuje się, że w dokumentach czy to bankowych czy komorniczych są tak duże uchybienia, że egzekucję można niemal natychmiast zawiesić, do nakazu zapłaty wnieść zarzuty co na dłuższy czas oddala widmo komornika, a w przypadku rażących błędów – Sąd często CAŁKOWICIE ODDALA powództwo i tym samym – dług przestaje istnieć.

Tak, wiem… jeśli to czytasz to zapewne myślisz podobnie jak większość dłużników, że – jak to kiedyś ktoś napisał mi na pewnym forum: „napiłem się soku z gumi-jagód i wygaduje jakieś brednie”… NIE TYM RAZEM! Wszystko co jest napisane na tym blogu ma potwierdzenie w naszych doświadczeniach, sprawdziło się już wielokrotnie i – co najważniejsze – ma pokrycie w wyrokach sądowych na korzyść dłużników, którym pomagaliśmy. Każdą sprawę, każdy przypadek, będziemy starali się podeprzeć stosownymi przepisami prawa oraz wyrokami sądów, które to sami wywalczyliśmy reprezentując naszych klientów. Chcemy pokazać Wam, że prawo może Was chronić, jeśli tylko będziecie wiedzieć, jak z niego korzystać.
Co możemy, co planujemy, o czym będziemy pisać?

Skoro wiecie już, że nasz sposób patrzenia na problem jest z goła inny niż większości, po krótce przedstawimy cele, do których dążymy wykonując na co dzień naszą pracę, a czym teraz chcemy podzielić się również z Wami:

    umarzanie postępowań windykacyjnych i egzekucyjnych
    zarzuty, skargi, odwołania, prowadzące ostatecznie do częściowego lub całkowitego oddalenia powództwa – dług przestaje istnieć
    ochrona majątku dłużników: od nieruchomości, przez samochody, na telewizorach czy meblach kończąc
    bank sprzedał Twój dług? udowodnimy, że to dla Ciebie bardzo dobra informacja i teraz jeszcze łatwiej będzie się bronić
    odszkodowania i zadość uczynienia za bezprawnie zajęty i zlicytowany przez komorników majątek dłużnika
    co może, a czego nie może windykator i komornik – patrzymy na ręce i punktujemy wszelkie przejawy naruszania prawa
    jak psychicznie radzić sobie z długami, jak powiedzieć o wszystkim rodzinie, udowodnimy Wam że długi to nie koniec świata i z długami można normalnie żyć
    poradzimy jak wstrzymać licytację komorniczą i jak skutecznie zniechęcić potencjalnych kupujących do licytacji
    powiemy wszystko o upadłości konsumenckiej w Polsce i co raz popularniejszej – upadłości konsumenckiej w UK
    odpowiemy na pytanie, czy można chronić się przed windykacją z „chwilówek” i czy da się wygrać z najlepiej zorganizowaną w egzekucji firmą pożyczkową – Profi Credit?
    na wyraźne życzenie dłużnika – wynegocjujemy częściowe umorzenie długu i korzystną ugodę
    i wiele, wiele więcej…

To miejsce powstało, aby stać się bazą wiedzy dla każdego dłużnika: aby znał on swoje prawa, aby potrafił bronić siebie i swojego majątku, aby mając długi – mógł normalnie żyć i funkcjonować.
Jednocześnie zaznaczam, że nasze działania są w całym swym zakresie zgodne z polskim prawem. Powiem więcej – naszymi działaniami piętnujemy nieprzestrzeganie prawa przez banki, sądy i komorników. Wszystkie publikacje zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i jest to wyłącznie nasza opinia. Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania przecz czytelnika zamieszczonych tutaj informacji. Obowiązkowo przeczytaj również dział Informacja prawna.